Najčastejšie otázky

1. Je PUR pena zdraviu škodlivá?
Nie je. Je to 100% Eko-produkt, ktorý neobsahuje žiadne toxické a ani in=e zdraviu škodlivé látky. S výrobkami sa predsa stretávame denne, keďže sa používajú napr. na výrobu matracov, izoláciu chladiacich a mraziacich boxov, textilných vlákien (športové odevy) atď...

2. Čo je to vlastne Polyuretán?
Polyuretánová pena (PURpena) je najmodernejší typ izolácie, ktorý sa aplikuje striekaním na rôzne typy povrchov, aby sa eliminovali tepelné straty.

3. Prečo si vybrať ako izoláciu striekanú PUR penu?
Dôvodov je viacero napr. životnosť, nehorľavosť, odolnosť voči hlodavcom, odhlučnenie, eliminácia vzniku plesní a baktérií, stálosť izolácie a mnoho iných. Hlavný dôvod je ale samozrejme úspora energie a rýchla návratnosť investícií, keďže pri tomto systéme izolácie úplne eliminujete tepelné straty.

4. Aká je návratnosť investície?
Predpokladaná návratnosť sú 2-4 roky. To ale pochopiteľne záleží na množstve iných faktorov akými sú napr. kvalita okien a dverí, stien, stav budovy, priemerná ročná teplota atď...

5. Aká je životnosť izolácie?
Aplikáciou tohto typu izolácie vyriešite túto otázku raz a navždy. PURpena nikdy nemení svoj tvar , flexibilná, teda kopíruje tvar budovy, nestráca sa a vydrží po celú dobu životnosti budovy.

6. Dočítal som sa, že PUR pena zaizoluje budovu na 100%. Je to skutočne pravda?
PUR pena ponúka najvyšší tepelný odpor R spomedzi všetkých izolácií dostupných na komerčnom trhu. Túto hodnotu dosiahne vďaka svojmu zloženiu a schopnosti vyplniť všetky tepelné mosty. Keď si porovnáte vlastnosti jednotlivých materiálov ako polystyrén, minerálna vlna (sklená vata), jedine s PURpenou dosiahnete tento efekt.

Materiály, ktoré používame nájdete v tomto odkaze: polyuretan-izolace.cz

Najčastejšie mýty o PUR penách